čtvrtek 17. ledna 2013

Battleship Galaxies


   Při prolejzání webů se společenskými hrami za účelem nalezení několika oddechových her (a alternativ wargamingových velkonákladových her), ke kterým by nebylo potřeba dokupovat a barvit tunu modelů, jsem narazil na deskovou hru Battleship Galaxies. Hned jsem si vzpomněl na Lojzu, kterak na Karaku propagoval Firestorm Armádu. Tato hra taktéž nabízí bitvy galaktických křižníků, dvě nepřátelské rasy, jednoduchá pravidla, jednu krabici nenáročnou na přepravu a ve velmi pěkném designu.
   Hra Battleship Galaxies se hraje dle scénářů, které vám vždy určí jaký je cíl hry a počáteční rozestavení jednotek. Hráči mají každé kolo určitý počet energetických bodů, které mohou utrácet za provádění určitých akcí jako palba či pohyb. Souboje jsou řešeny hody zvláštními kostkami o deseti stranách s čísly a osmi stranách s písmeny. Výsledná kombinace čísla a písmena je následně porovnána s údaji na referenční kartě cílové lodi, z čehož plyne výsledek. Zásahy na lodi jsou ukázány umisťováním barevných žetonů na podstavec miniatury lodi. Veškeré bitvy se hrají na předem dané scénáře, které určují rozestavení jednotek i cíle mise. 
   Toto všechno zní parádně. I když je počet scénářů omezený, svůj účel oddechové hry, ke které sednu jen několikrát do roka, splní bezvadně. Navíc si myslím že pokud bude mít hra úspěch, přibudou rozšíření kde by mohly být další rasy či další lodě k těm stávajícím. Prostě paráda.
   Co v balení nalazneme:
2 hrací plány
20 plastikových vemírných lodí včetně stojánků
24 karet lodí
2 zástěny
2 kostky s koordináty
35 modrých čudlíků
40 červených čudlíků
2 energetické desky a žetony
72 taktických karet
8 dílků překážek
8 dílků objevů
1 žeton vítězného bodu
1 pravidla
2 referenění karty
48 stránkový komiks pro přiblížení universa

Žádné komentáře:

Okomentovat